Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlacz diodowy gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyświetlacz diodowy gazu

    Witajcie. Z opisu fajny sprzęt
    Mam O2 Tour, nie ma czujników cofania ani klimatronika jak również maxidota taka wersja dla ludu z 2011 roku
    Czy będzie to radyjko działało w mojej skodzie ? zależy mi aby uruchamiało się po kluczyku jak również można było odpalić go bez klucza w stacyjce - czyli jak w ori
    Nadmienię, że na pokładzie w chwili obecnej jest columbus...

  • #2
    Wyświetlacz diodowy gazu

    Witajcie koledzy.

    Mam pytanie do Was. Pół roku temu kupiłem nową Octavię Tour II 1.6 MPI 102 KM z LPG Landi. Wszystko jest okay tylko nie podoba mi się mało precyzyjny wyświetlacz gazu.
    Jak zatankuje do pełna pokazuje jak trzeba czyli full - 4 diody zielony ale jak zużyje połowę gazu pokazuje ilość gazu jak chce. Jak stoję na skrzyżowaniu pokazuje 1 diodę a jak ruszę to pokazuje 3 lub 2 diody czyli choinka stabilizuje się dopiero podczas jazdy i to nie zawsze. Rezerwa natomiast pali się od połowy zawartości zbiornika. Jeszcze jedna rzecz która mnie denerwuje. Jak stoję na luzie silnik ma delikatne szarpnięcia - mechanicy w Skodzie twierdzą, że tak mają auta z LPG. Czy to prawda? Może ktoś z Was spotkał się już z tym.

    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      To prawda, prawie każdy 1.6 +LPG tak ma.

      Komentarz


      • #4
        Ogólnie w autach z gazem raczej jeździ się na kilometry niż na te wskaźniki. Ponoć da się to ustawić: najpierw trzeba jechać do serwisu na całym zbiorniku gazu, później na połowie i na rezerwie. Nie wiem czy to coś daje, bo jak kolega usłyszał ile z tym zabawy to zrezygnował i dalej jeździ na licznik km

        Komentarz


        • #5
          To prawda, prawie każdy 1.6 +LPG tak ma.
          zgadzam się, minimalne ale tak.
          Można by się pokusić o pedantyczne ustawienie, znam magika elektryk/gazownik, któremu udało się 1,6 ustawić idealnie. Kwestia czasu i pracy.

          marcintourII, Landi tak ma i nic nie poradzisz, gaz się przelewa w butli przy hamowaniu/przyśpieszaniu i taki efekt, natomiast co do rezerwy to taka przypadłość instalki, jak i większości.
          gazu, bo dogania nas starość!

          Komentarz


          • #6
            Dzięki Panowie za zaspokojenie mojej wiedzy i moich wątpliwości. Chyba dam sobie spokój bo jeszcze przekąbinuje.

            Pozdro.

            Komentarz


            • #7
              Re: Wyświetlacz diodowy gazu

              Zamieszczone przez marcintourII
              Jak stoję na luzie silnik ma delikatne szarpnięcia - mechanicy w Skodzie twierdzą, że tak mają auta z LPG. Czy to prawda? Może ktoś z Was spotkał się już z tym.
              Ja (juz po gwarancji) pojechalem na przeglad instalacji poza ASO i od tego czasu silnik rowniej pracuje na wolnych obrotach

              Komentarz


              • #8
                A jak macie butle zamontowana ?? Gdzie jest zawor: przod,tyl, bok butli ??
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  marcintourII, to szarpanie na wolnych obrotach, to chyba przypadłość wszystkich 1,6MPi w skodach.
                  Jeżeli chodzi o wskaźnik gazu, to zawsze tak było że są one nie dokładne i IMO ustawianie nie ma sensu. Lepiej, tak jak koledzy wyżej napisali - jeździć z kilometrów.
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz


                  • #10
                    Przypomniał mi się taki temat o wskazaniach gazu

                    Forum - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • #11
                      A mi sie udało ustawic wskażnik gazu i mniej wiecej jestem w stanie po nim stwierdzic jakie mi spalanie wyjdzie przy tankowaniu. trzeba poprostu "pobawiac" sie przy butli

                      [ Dodano: Pon 15 Paź, 12 20:59 ]
                      A robi to sie tak jak podał bishop, linka
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #12
                        A ja dołożył bym jeszcze równolegle do takiego wskaźnika, a właściwie do przewodów wychodzących z niego ( pod warunkiem, że jest rezystancyjny - ten z linka chyba jest ) mały kondensator elektrolityczny ( wartość trzeba dobrać eksperymentalnie - zaczął bym od jakiś 4,7 uF/16V i szedł w górę ). Pozwoli to uśrednienie wskazań w czasie; szybkie zmiany poziomu gazu spowodowane bujaniem auta nie będą wówczas wpływać na wskazanie na wyświetlaczu LED.
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_os
                          A mi sie udało ustawic wskażnik gazu i mniej wiecej jestem w stanie po nim stwierdzic jakie mi spalanie wyjdzie przy tankowaniu. trzeba poprostu "pobawiac" sie przy butli

                          [ Dodano: Pon 15 Paź, 12 20:59 ]
                          A robi to sie tak jak podał bishop, linka
                          Potwierdzam - da się to zrobić. Mnie to "zajęło" z 6 tankowań ale ustawiłem sobie to tak że teraz czerwona dioda świeci ciągle gdy mam paliwa (LPG) na ok. 50 km. I lepiej się tym zająć samemu niż korzystać z usług ASO bo robota nie jest strasznie skomplikowana a zajmuje jednorazowo z 3-4 minuty no i żadnych narzędzi nie trzeba używać. Za wyjątkiem rąk oczywiście :lol:
                          Pozdrawiam,
                          Jaroslav92525

                          -----------------------
                          VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mkania777
                            marcintourII, to szarpanie na wolnych obrotach, to chyba przypadłość wszystkich 1,6MPi w skodach.
                            Jeżeli chodzi o wskaźnik gazu, to zawsze tak było że są one nie dokładne i IMO ustawianie nie ma sensu. Lepiej, tak jak koledzy wyżej napisali - jeździć z kilometrów.
                            Nie wiem, ja mam w mojej skodzie (1,6 BFQ) instalke BRC Sq24 i nie wiem jakie szarpanie.
                            Ogolnie w kulturze pracy silnika nic mi sie nie zmienilo. Czasami pokaprysi na benzynie zanim przelaczy sie na gaz (odpali sie na 1000 obr po chwili przejdzie na 1400 obr i zejdzie na 700-800 obr, przewaznie i tak odpalam i jade i mam to gdzies). Moze z 3-4 razy na 10 tys km wyczuje kiedy przelaczy mi sie benzyna gaz i koniec tematu

                            Co do wskaznika gazu nie zauwazylem jakis choinek u siebie jednak wskaznik poziomu na 100% nie jest liniowy. Najlepszy wskaznik to zerowanie licznika kilometrow co tankowanie

                            Pozdrawiam
                            LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

                            Komentarz


                            • #15
                              A mnie dalej ciekawi, jak "fabrycznie" zainstalowana jest butla, gdzie jest wielozawor
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Maicroft, przy 1.6 to jakoś wielkie znaczenia niema. Sam mam ustawioną do "jazdy na wstecznym" ale wyjeżdzam do sucha butle.
                                Inline 5 cylinders

                                Komentarz


                                • #17
                                  No wlasnie znaczenia moze nie miec, ale mnie interesuje ta fachowosc ASO - tzn. jak jest w wytycznych :twisted:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No właśnie niektórzy w swoich wytycznych pokazuja montaż do jazdy na wstecznym, ale uzasadnienia to nie ma zadnego (no chyba ze nieda sie inaczej zamontować kolizja z czyms etc. ). Jak chcesz na PW wysle ci manuala do montazu POLMOCON dla ELPIgaz. A weź tu wpuść sie w gadke z gaziarzem o kierunku wielozaworu... prawie jak rozmowa o smolensku.
                                    Inline 5 cylinders

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      IMO ma - w dwóch autach mam butlę zamontowaną poprawnie i wskaźnik działa prawidłowo.
                                      Kumpel ma butlę do jazdy na wstecznym i tam to wskaźnik żyje własnym życiem (rezerwa np. po 50km od tankowania itp.).

                                      Niestety wg instrukcji ma być "na wstecznym" i tak robią --> Forum - Octavia Club Polska

                                      Zamieszczone przez byq
                                      weź tu wpuść sie w gadke z gaziarzem o kierunku wielozaworu... prawie jak rozmowa o smolensku.
                                      Jak gaziarz zna się na robocie to nie ma dyskusji - butla jest zamontowana prawidłowo
                                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Patrząc na wskaznik poziomu jako gadżet, to ustawienie butli moze miec znaczenie przy np 1.8T gdzie chwilowe zapotrzebowanie jest duuzo wieksze i moze sie okazac ze np przy zapitalaniu na autostradzie zacznie przełączać na Bene, mimo iz jest jeszcze 10-15L gazu... Przy jeździe z gorki gaz splywa do przodu, ale kto cisnie sandała z góry
                                        Inline 5 cylinders

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X